KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107307

nr 1610 7307

Mårten Eskil Winge

(1825-1896), Sverige

"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm

Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 1 april 2024
kl 20:58:05

Mårten Eskil Winge

Läs mer om Mårten Eskil Winge